Sepet

Bebek Oyuncakları

BEBEK OYUNCAKLARI İLE BEBEK GELİŞİMİNE KATKI SAĞLAYIN 

Bebeklerin ilk yaş oyuncaklarının doğru bir şekilde seçilmesi, onların yaşamın ileriki dönemlerinde daha sağlıklı bireylere dönüşmesine yardımcı olur. Bebeklerin neden sonuç ilişkisini öğrenmesine yardımcı olan bebek oyuncakları, miniklerin dokular ve seslerle çok küçük yaşlarda tanışmasına yardımcı olur. Bebeklerin gelişimini destekleyen bu oyuncaklar, oldukça zengin bir seçeneğe sahiptir. Bebeklerin fiziksel ve zeka açısından katkı elde edebileceği ürünleri tercih ederek eğitici modeldeki oyuncakların avantajlarından faydalanabilirsiniz. Bebeğin bedenine ve yaşına uygun olarak tercih edeceğiniz bebek oyuncakları, onların ayaklarını ve ellerini sallayarak kendi başlarına eğlenmelerine yardımcı olacaktır. Sesli ve ışıklı olan bebek oyuncakları ile bu eğlenceye çok daha fazla renk katabilirsiniz. 

Bebek Oyuncakları ile Zihinsel, Sosyal ve Duygusal Gelişim

6 ila 7 aylık bebekler, yavaş yavaş hareket etmeye başladıkları için daha geniş bir mekanda oyun oynama fırsatı bulabilirler. 6 ila 7 aylık bebeklerin eline sığabilecek oyuncakları tercih ederek onların kavrama becerilerini geliştirmeye yardımcı olabilirsiniz. Bu oyuncaklar aynı zamanda bebeklerin görsel hafızasının gelişimine de katkı sağlayacaktır. Sağlık açısından herhangi bir dezavantaj oluşturmayan plastik oyuncaklar ve pelüşler, bu yaş grubundaki bebekler için uygundur. Zilli çıngırak modellerinden üzeri resimli olan oyuncaklara kadar oldukça geniş bir yelpazede sahip olabileceğiniz bebek oyuncakları, miniklerin büyüme sürecinde en büyük yardımcılarından biri olacaktır.

Bebeklerin Gelişim Sürecine Uygun Bebek Oyuncakları

Bebekler 15 ila 18 aylık döneme geldiklerinde oyuncak ayı tarzında bulunan pelüş ürünleri tercih edebilirsiniz. Şarkı söyleyen, ses çıkaran ve hareket eden oyuncaklar, bebeklerin duygusal gelişimini destekleyecektir. Bir odadan diğerine geçebilecek güce erişmiş olan 15 ila 18 aylık bebeklerde çevresindeki olayları algılayabilecekleri karakter ve sesteki oyuncaklar, kuklalar ve çeşitli boylardaki bebekleri tercih edebilirsiniz. Eğitici kitaplar, cafcaflı çıngıraklar, zeka kartları gibi aklınıza gelebilecek birçok farklı çeşit bebek oyuncağına ulaşabileceğiniz WNT sayesinde çocukları oyun ile birlikte sağlıklı bir şekilde büyütebilirsiniz. Bebek gelişimi üzerinde önemli bir etkiye sahip olan bebek oyuncakları onların duygusal, sosyal, zihinsel ve bedensel gelişimi tamamlamalarına yardımcı olur.