Menu
Sepet

Klima

KLİMA MODELLERİ İLE DÖRT MEVSİM DOĞRU İKLİM

Herkesin ihtiyacına uygun şekilde klima modelleri vardır. Yaşam tarzınıza uygun bir klima tipi tercih etmek sizler için çok daha sağlıklı olacaktır. Verimlilik oranı ve etki katsayısı yüksek olan ürünleri tercih etmek oldukça iyi bir fikirdir. Klima tipleri içerisinde; multi split tipi, duvar split, kaset split, kanallı split, mobil ve pencere tipi, dış üniteye sahip olmayan duvar tipi seçenekler yer alır. Satın alacağınız klima tipine karar verdikten sonra cihazın soğutucu gazının R410 kodlu gaz olmasına dikkat ediniz. Freon gazı doğaya oldukça zararlı olduğundan dolayı R410 kodlu gaz ile çevre sağlığını koruyabilirsiniz. Soğutucu gaz tipini değiştirdikten sonra servis ve garanti işlemleri konusunda satıcıdan bilgi almayı unutmayın. Servis ağının geniş olması sizler için oluşabilecek bir problemde oldukça faydalı olacaktır. Garanti koşullarını öğrenerek bu koşullara dikkat etmeyi unutmayınız. Aksi taktirde aldığınız ürünün garantisi sona erebilmektedir. Klimayı kullanacağınız alanın büyüklüğüne göre tercih yaparak klimanızdan yüksek verim alabilirsiniz. Bu konuda yardıma ihtiyacınız var ise satıcınızdan sizlere yardımcı olmasını isteyebilirsiniz. Yatak odanız için bir tercihte bulunacaksanız özellikle sessiz çalışan modelleri tercih etmeyi unutmayın. Bu sayede cihazı rahatça kullanabilir ve gürültü problemi yaşamazsınız.

Çevreye Duyarlı Klima Modelleri

Çevreye duyarlı klima modelleri arasından tercih yapmak istiyorsanız enerji verimliliği yüksek olan modellere göz atarak başlayabilirsiniz. Enerji verimliği üzerinde yeni geliştirmeler sağlanmış olan klimalar hem tasarruf yapmanızı sağlayacak hem de çevreye daha az zarar verecektir. Aynı zaman da bileşenler içerisinde kurşun içermeyen modelleri tercih ederek çevreye daha büyük katkı sağlayabilirsiniz. Ozon tabakasını inceltmeyen soğutucu gazları tercih ederek hem klimanızdan yüksek verim alabilir hem de çevreyi koruyabilirsiniz.

İleri Teknoloji Klimalar

İleri teknoloji klima modelleri içerisinde kendi kendini temizleyebilen ve birçok yararlı filtreye sahip olan modeller yer alır. Kendi kendiniz temizleyen iç ünite sayesinde cihazınızı çok daha uzun seneler boyunca temiz bir şekilde kullanabilirsiniz. Cihaz çalışmayı durdurduğu andan itibaren kendi içerisinde temizlik işlemi yapar. Aynı zaman da taze bir hava akışı sağlayan bu klima modelleri alerjenlere karşı özel filtrelere sahiptir. Diğer bir filtre ise koku filtresidir. Yıkanabilir şekilde tasarlanan bu filtre oldukça kolay şekilde yerinden çıkarılarak yıkanabilirr. Koku giderme özelliği sayesinde mekan içerisinde yer alan kötü hava moleküllerini yakalar. Klima filtresini su ile yıkayabilir ve ardından açık havada kurutarak tekrar kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

 

Bu kategoride ürün bulunamadı.