Menu
Sepet

Veri Depolama

VERİ DEPOLAMA SEÇENEKLERİ ARASINDAN DİLEDİĞİNİZİ ALIN

Veri depolama en basit hali ile verilerinizi bir noktada güvenli bir şekilde depolama durumuna verilen isimdir. İnternetin icadından itibaren veri depolama işlemleri resmen çağ atlamış ve günümüzde dünya üzerinde sayısız veri bulunur. Depolayacağınız veriler üzerinde çalıştığınız dosyaların kopyaları ya da yedeklemelerden oluşabilir. İyi bir depolamanın arkasında; düzgün ve güvenli çalışan, güçlü bir şifreleme ile zararlı yazılımlara karşı adeta bir duvar olan uygulama ve yazılımlar mevcuttur. Ayrıca iyi yapılan bir depolama, doğal afet, dosyaların arızalanması, siber saldırı, donanım arızası gibi durumlarda bilgilerinizin her türlü durumda sağlam kalmasını sağlar.

Veri Depolama Türleri

Veri depolama türleri sanal ve reelde çeşitlilik gösterir. Günümüzde elle tutulabilir veri depolama cihazları arasında harici sabit sürücü ve SSD sürücü çeşitleri bulunur.Harici sabit sürücü,masaüstü ya da dizüstü bilgisayarlara takılarak kullanılabilen, bilgisayardan ayrı tutulabilme imkanı olan sabit sürücülere verilen isimdir. Günümüzde çok yaygın olarak kullanılabilir. Bunun nedeni olarak ekonomik olmasının yanında yerel yedeklemeler için cazibe merkezidir. Dikkatli kullanıldığı durumda güvenilir bir yöntem olarak karşımıza çıkar. Elle tutulabilir ve yüksek miktarda GB değerlerine sahip en çok tercih edilen yöntemdir. SSD sürücülerde hareketli ya da dönen bir parça bulunmaz. Çalışması için yalnızca yarı iletkene ve elektronik bir cihaza ihtiyaç vardır.Sanal veri depolama türünde ise en yaygın olan yöntem bulut okumadır. Bulut okuma elektronik alanda gerçekleşir ve genelde sürekli bir abonelik karşısında size verilerinizi yedekleyebileceğiniz ve saklayabileceğiniz sanal depolar sunar.

Günümüzde Esnek Veri Depolama Şekillerinin Faydaları

Veri depolama kurumsal boyutlarda çok büyük önem arz eder. Şirketlerin her türlü gizli ve açık bilgileri artık günümüzde güçlü yazılımlar ile korunur. Aynı zamanda yazılı olarak da halen veri saklanır. Ancak günümüzde bütün bir şirketin bilgileri elle tutulabilir veri depolama yöntemleri ile saklanabilir. Bu yöntemler tabi ki alan konusunda çok büyük avantaj sağlar ancak siber saldırılara karşılık halen çoğu kurum bazı çok değerli bilgilerini yalnızca yazılı olarak da tutabiliyor. Veri depolama ile siz de kendinize bir sabit sürücü veya benzeri cihazlar bakıyorsanız istediğiniz ürünlere WNT farkıyla sahip olabilirsiniz.

 

8 GB Micro SD Hafıza Kartı Powerway..
30,79 TL Vergiler Hariç:26,10 TL
8 GB Metal Flash Bellek PowerWay..
33,67 TL Vergiler Hariç:28,54 TL
8 GB Metal *Micro* Otg Flash Bellek PowerWay..
43,17 TL Vergiler Hariç:36,59 TL
64 GB (Micro OTG) Metal Flash Bellek PowerWay..
86,34 TL Vergiler Hariç:73,17 TL
4 GB Metal Flash Bellek PowerWay..
29,93 TL Vergiler Hariç:25,37 TL
32 GB Micro SDHC Hafıza Kartı 9a Class 15..
51,80 TL Vergiler Hariç:43,90 TL
32 GB Micro SD Hafıza Kartı Powerway..
48,49 TL Vergiler Hariç:41,10 TL
32 GB Metal Flash Bellek PowerWay..
48,06 TL Vergiler Hariç:40,73 TL